Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Zimné čižmy: aké zateplenie je najlepšie?

  Zimné čižmy: aké zateplenie je najlepšie?

  Dámske čižmy sú u niektorých žien natoľko obľúbené, že ich chcú skrátka nosiť v každý ročný čas. A výnimkou nie je ani zima. Pokiaľ sa pre také obutie rozhodnete, mali by ste pamätať na to, že by jeho neoddeliteľnou súčasťou by malo byť kvalitné zateplenie. Tu sa membrána, podobne ako pri outdoor obuvi, nepoužíva a ani sa k tomuto typu topánok veľmi nehodí, ale výrobcovia aplikujú buď klasický kožúšok alebo vlnu. Ktorá z týchto dvoch variantov je lepšia? Tu je malé porovnanie.

  Ale než sa do toho pustíme, ešte jedna malá rada. Nenechajte sa oklamať čižmami, ktoré majú na leme kožušinku a veľmi dobre si skontrolujte, či sa nachádza aj vo vnútri. Niekedy sa totiž môže jednať iba o akýsi dizajnový prvok, ktorý nepokračuje dovnútra topánky, teda neplní svoju hlavnú hrejivú funkciu.

  Vlnené zateplenie

  Vlna je prírodným a osvedčeným materiálom, ktorý má určite svoje plusy. Nielen, že krásne zahreje nohu, ale tiež jej umožní dýchať, čo väčšina umelých materiálov nedokáže tak dobre. Vďaka tomu sa vám noha len tak nespotí. Ani nepríjemný zápach potom nehrozí, a to platí aj pre osoby, ktoré sú na toto výrazne citlivé. Vlnená vložka do dámskych čižiem spĺňa vysoké nároky na zdravie nôh, kedy sa chová prirodzene antibakteriálne, teda bráni vzniku nežiaducich mikroorganizmov vo vnútri topánky.

  Aj napriek niektorým drobnejším nedostatkom, ako je vyššia obstarávacia cena či možnosť plstnatenia a tvorby žmolkov, si môžeme úprimne povedať, že vlna je kzatepleniu dámskych čižiem pre mnohých tou lepšou voľbou.

  Zateplenie kožušinkou

  To ale neznamená, že sa nezameriame aj na kožušinku ako formu zateplenia. Tak hlavne je lacnejšie a pre niektoré ženy jednoducho dostupnejšie voľbou a pri tom všetkom môže vyzerať veľmi štýlovo. V dnešnej dobe sú také kožúšky poväčšine vyrábané z umelých materiálov a u tých sa doposiaľ nepodarilo dosiahnuť takú schopnosť ventilovať a odvádzať pot, ako práve pri vlnenej variante.

  Ak vám nevadí kožúšok založený na prírodných vláknach, teda klasická kožušinka, tak tá je určite lepšou voľbou z hľadiska funkčnosti.

  Vlna je ale vlna, a hlavne, pre jej produkciu nie je nutné usmrcovať zvieratá.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★