Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Veľkosť a prevedenie kufra na kolieskach

  Veľkosť a prevedenie kufra na kolieskach

  K cestovaniu na dovolenku, služobnú cestu, za rodinou, skrátka kamkoľvek, kde sa chystáte nejaký čas pobudnúť, neodmysliteľne patrí kvalitná batožina. Kufre na kolieskach vám uľahčia prácu, pretože ich naozaj nie je dosť. Musíte si však vybrať správny model, ktorý vám vyhovuje najmä z hľadiska veľkosti a dizajnu. Ako si teda vybrať kufor na kolieskach na základe týchto základných parametrov?

  Ako si vybrať správnu veľkosť kufra na kolieskach?

  Správna veľkosť kufra na kolieskach je pravdepodobne prvá vec, ktorú budete zvažovať. Je dôležité zohľadniť, či je kufor určený pre muža, ženu alebo dieťa, teda nejako ho prispôsobiť postave, ale aj sile jednotlivca. Na kratšie cesty vám postačí kufor menších rozmerov, napríklad kabínový alebo pilotný kufor. Aj tieto menšie verzie sa dajú kúpiť s kolieskami. Pilotné kufre sú vyrobené tak, aby spĺňali určité normy, najmä pokiaľ ide o cestovanie lietadlom, vlakom alebo autobusom. Preto je vždy dobré vopred sa informovať u prepravnej spoločnosti o požadovaných veľkostných limitoch. Dôležitý môže byť aj hmotnostný limit kufra na kolieskach.

  2, 3 alebo 4 kolesá?

  Ďalej si premyslite, koľko kolies vám bude vyhovovať. Zvyčajne kupujeme kufre s dvoma kolieskami, na druhej strane viac koliesok znamená väčšiu stabilitu. Kufrík s tromi alebo dokonca štyrmi kolieskami môžete postaviť kdekoľvek a kedykoľvek bez obáv z prevrátenia.

  Materiály

  Rovnako ako pri bežných kufroch, aj tu máme základné rozdelenie na škrupiny a tkaniny. Pre milovníkov luxusu sú ideálne kožené kufre na kolieskach, s ktorými sa však dnes už tak často nestretávame. Textilné kufre na kolieskach sú zvyčajne ľahšie a predovšetkým prispôsobivejšie, pokiaľ ide o kapacitu. Škrupinový skelet zasa zabezpečuje dokonalú ochranu zabalených predmetov pred poškodením.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť