Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Športové topánky by mali spĺňať vysoké nároky

  Športové topánky by mali spĺňať vysoké nároky

  Než si kúpite svoje vytúžené športové topánky, bude vhodné zamerať sa na niektoré ich vlastnosti, ktoré ich predurčujú na používanie pri zvýšenej záťaži. Napríklad topánky na behanie vyzerajú inak ako obuv na fitness alebo na turistiku. Vždy by ste ale mali vybrať ideálnu veľkosť, a to tak, aby vám topánky dokonale padli. Rozhodujúca sú teda ako dĺžka, tak aj šírka, výška a celkový tvar.

  Určenie veľkosti

  Športovú obuv správnej veľkosti si zvolíte tak, že mokrú nohu odtlačíte na papier, čím sa dozviete nielen veľkosť, ale aj spodnú klenbu. Ďalšou zaujímavou poučkou len nakupovať až vo večerných hodinách, kedy môžu byť nohy ľahko opuchnuté, inak povedané, dosahujú maximálnu dennú veľkosť a po náročnom športovaní to platí dvojnásobne. Pokiaľ si zaobstaráte správnu športovú obuv, bude pre vás pohodlná a príjemná aj pri výkonnostnom športe. Topánky si vždy skúšajte s ponožkami, ktoré bežne používate.

  Odlišnosti športovej obuvi

  Športové obutie sa môže dosť podstatne líšiť podľa toho, v akom teréne ho používate, pre aký typ športu je určené a samozrejme aj ako veľmi bude zaťažované.

  Materiály

  Od športových topánok by ste mali očakávať určité vlastnosti, hlavne komfort, schopnosť odvádzať vlhkosť a zápach, kvalitu a odolnosť materiálov. Dobrý materiál sa pozná tak, že na jednej strane umožňuje nohe dýchať, na druhej strane ju dokáže pri náročnom pohybe stabilizovať. Aj také šnúrky by mali byť kvalitné a mali by ste ich vedieť správne zaviazať.

  Ľahkosť a pružnosť

  Medzi ďalšie zásadné vlastnosti športového obutia sa radí ľahkosť a pružnosť. Pokiaľ hovoríme o odpružení proti otrasom, tak to dokáže zabrániť mnohým zdravotným nepríjemnostiam a celkovo spríjemniť prevádzkovanie daného športu. Platí to predovšetkým pre tvrdšie povrchy, ako je betón.

  Pokiaľ budú vaše športové topánky pevné a zároveň pružné, zaistia viac bezpečia vašej nohe, počítajte ale s tým, že si za ne trochu priplatíte. To ale ešte neznamená, že ich budete používať celý život. Aj topánky na šport je potrebné po určitom čase vymeniť, pretože opotrebovaná obuv vašu bezpečnosť pri pohybových aktivitách výrazne znižuje.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★