Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Prichádza ten správny čas vybrať si štýlové a kvalitné tenisky

  Prichádza ten správny čas vybrať si štýlové a kvalitné tenisky

  Zima sa chýli ku koncu a blíži sa teplejšie obdobie. Tomu je nutné prispôsobiť aj svoj outfit a obutie. Veľkým hitom už dlhé desaťročia sú tenisky. S obľubou ich nosia deti, ženy aj muži všetkých vekových kategórií. Ako vybrať správny model tak, aby bol nielen štýlový, ale aj pohodlný a pozitívny z pohľadu zdravotného?

  Radšej si ich vyskúšajte

  Čo sa týka obuvi, tak je vždy na mieste dôkladne si ju vyskúšať. Tenisky si teda odskúšajte priamo na mieste, ideálne s typom ponožky, ktorý v nej budete nosiť a prejdite sa, skúste, či je topánka stabilná, pohodlná a zároveň dostatočne pružná. Samozrejme musíte počítať s tým, že sa po čase ešte trochu roztiahne a rozchodí. Je dôležité ponechať trochu miesta na pohyb prstov, kedy by malo ísť o 10-50 milimetrov.

  Pre pohodlnú chôdzu

  Pre čo najpohodlnejšiu chôdzu majú tenisky spĺňať pomerne prísne kritériá. Po prvé teda rezerva vo veľkosti, ďalej potom odpružená podrážka av neposlednom rade je to vložka. Jedna vec je vložka do topánok od výrobcu, ktorá nemusí byť pre niektoré osoby s citlivejšími chodidlami dostačujúca, vec druhá potom ortopedická vložka, ktorá vnútornú stielku tenisky vylepší a dokáže zachovať správne tvarovanie nohy.

  Kedy nosiť tenisky?

  Pamätajte na to, že tenisky sú vychádzkovou obuvou, preto by ste ich mali nosiť skôr za pekného počasia a za sucha, prípadne vo vnútorných priestoroch. Mokro a blato teniskám rozhodne príliš nesvedčia a nie sú veľmi vhodné ani do teplôt, ktoré sa pohybujú výrazne pod nulou.

  Keď kúpite nekvalitné tenisky

  Tiež pri teniskách je dôležité nebáť sa vyššej investície. Ak si zaobstaráte kvalitné obutie, potom sa vyhnete väčšiemu počtu zdravotných komplikácií. Ktoré sa môžu vyskytnúť?

  • Boľavé chodidlá, lýtka, päty a členky
  • Otlaky, pľuzgiere a boláky
  • Bolesť hlavy
  • Bolesti chrbtice a chrbta

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení