Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Pár tipov, ktoré vám pomôžu vybrať správne dámske čižmy

  Pár tipov, ktoré vám pomôžu vybrať správne dámske čižmy

  Dámske gumáky už zďaleka nepovažujeme len za nutnú ochranu nôh proti vode a blatu. Zaobstarať môžete naozaj štýlové, dizajnové kúsky, pri ktorých je však zachovaná ich funkcie a vysoká praktickosť. Poďme sa trochu venovať niektorým indíciám, podľa ktorých by ste sa mohli pri nákupe nových čižiem orientovať.

  Výška

  Pokojne si môžete zakúpiť veľmi nízke dámske gumáky, ktoré siahajú niekde k členkom. Tie sú ale vhodné skôr na menej náročné prechádzky, alebo na blatovej záhradu. Plusom je nepochybne ľahké obúvanie, na druhú stranu proti premočeniu väčšinou chráni len veľmi málo. Určite sa nehodí do hlbokých kaluží, močiare alebo potoka. Najčastejšie si volíme čižmy, ktoré zasahujú asi do polovice lýtok. Sú vhodné na záhradu, do lesa a už s nimi môžete vkročiť aj do trošku hlbšie kaluže alebo plytšieho potoka. Vysoké gumáky, tie potom sú určené do špecifického prostredia a pre špecifické činnosti, kedy sa predpokladá väčšia hĺbka, teda napríklad pri rybárčenie.

  Veľkosť

  Pre voľbu správnej veľkosti platia rovnaké poučky, ako pre bežné typy obuvi. Dámske gumáky by mali mať veľkosť o pol až jedno číslo väčšie, kedy je potrebné počítať aj so silnejšími ponožkami. Zároveň musí dobre padnúť, ale nebyť moc tesné, inak povedané, byť pohodlné pri chôdzi.

  Podrážka

  Vyhotovenie podrážky dámskych čižiem bude rozhodujúca pre to, ako sa vám bude pohybovať na rôznych povrchoch. Inak vyzerá podrážka pracovné a inak voľnočasová, odlišná potom býva nielen výška a prevedenie vzorky, ale aj tvrdosť materiálu.

  Zateplenie

  Bežné dámske gumáky väčšinou nie sú vybavené špeciálnou výstelkou, ale nájdu sa samozrejme aj varianty sa teplou vložkou. Dámske gumáky so zateplením môžete bez obáv nosiť na jeseň aj v zime, v čase, keď už teploty dosahujú k nižším hodnotám. Navyše, kožúšok, ktorý je hore zakončený efektívnym lemom, vyzerá jednoducho sexy.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť