Čas na vrátenie. Nevhodné darčeky môžete v pokoji vrátiť alebo vymeniť až do 15.1.2024.

Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Ošetrenie detskej obuvi podľa materiálu

  Ošetrenie detskej obuvi podľa materiálu

  Detské topánky dostávajú zabrať viac ako topánky dospelých. Je to jednoducho tým, že deti sú rady v pohybe za každého počasia, ba dokonca rady vyhľadávajú nejaké to blatíčko a nevynechajú snáď jedinú poriadnu kaluž. Čistenie detskej obuvi je tak u rodičov na dennom poriadku. Pokiaľ už topánky dôkladne vyčistíte, tak prečo ich tiež nenaimpregnovať. Impregnácia je skvelá v tom, že zabráni prenikaniu vody dovnútra topánky a bude ju tiež lepšie chrániť proti nečistotám. O rôzne materiály detskej obuvi sa však tiež rôzne stará.

  Hladká useň

  Detské topánky vyrobené z hladkej usne najprv očistite kefou strednej hrubosti, následne použite mäkšiu handričku namočenú do vody. Pokiaľ je koža príliš vyschnutá, odporúčame použiť niektorý zo špeciálnych krémov. Ten jej dodá zase pôvodnú vláčnosť a pružnosť. Krémy sú pre useň vždy lepšou voľbou, ako napríklad prostriedky na leštenie. U kože sa rozhodne nemá používať dezinfekcia, ani také čistiace prostriedky, ako je kuchynský jar, inak povedané, nič agresívne.

  Vlasový materiál

  Takzvané vlasové materiály zastupujú hlavne nubuk a velúr. Špina sa z nich odstraňuje za použitia krepovej kefy alebo špeciálnej gumy a cieľom je to, aby nedošlo k vyťahovaniu vlasových vlákien alebo ich narušeniu. Na tieto materiály je vhodné použiť ochranné impregnačné spreje, krémy naopak nie sú vhodné.

  Lakovaná useň

  U lakovanej alebo povrstvenej usne odstraňujte nečistoty mäkkou handričkou, povrch je potom dobré chrániť pred rozmáčaním a nepriaznivými klimatickými a chemickými vplyvmi. Dôležitá je aj ochrana pred nízkymi teplotami a mrazom, čo dosiahnete nanesením špeciálneho prípravku.

  Syntetika

  Syntetické, teda umelé materiály nie sú príliš náročné na celkovú údržbu a čistenie. Na umytie bude stačiť obyčajná navlhčená handrička a môžete siahnuť aj po menšom množstve saponátu.

  Textil

  Textilnú detskú obuv môžete impregnovať na to určenými prípravkami a na čistenie použite obyčajnú kefu, nie príliš hrubú. Ak sa objavia silnejšie znečistenie alebo mastné škvrny, dá sa zaobstarať špeciálny čistiaci prostriedok určený priamo na textilné materiály.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★