Čas na vrátenie. Nevhodné darčeky môžete v pokoji vrátiť alebo vymeniť až do 15.1.2024.

Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Na čo dať pozor pri výbere outdoor obuvi?

  Na čo dať pozor pri výbere outdoor obuvi?

  Základom je samozrejme správna veľkosť. Pokiaľ si totiž zvolíte outdoor obuv, ktorá vám bude príliš tesná , alebo naopak až veľmi voľná, môže vám to dosť výrazne znepríjemniť pohyb v teréne. Práve pri outdoor topánkach je o to dôležitejšie, aby vám dokonale padli.

  Ako skúsení turisti a milovníci pohybu v prírode si iste uvedomujete, že pri dlhšej chôdzi môže noha trochu opuchnúť. Aj preto je nutné zvoliť si veľkosť asi o pol čísla väčšiu. V chladnejšom počasí je potom treba počítať aj s tým, že si obujete silnejšie ponožky, ako ďalšiu ochranu proti chladu.

  Existujú akési pravidlá, ako by sa mala noha v outdoor obuvi správať najmä pri zdolávaní strmého terénu. A síce, keď vystupujete do kopca, potom by mala byť dokonale stabilizovaná päta, keď zase zostupujete z kopca, tak by sa nemalo stať, že bude špička topánky tlačiť na prsty, prípadne ich deformovať.

  Plánujte a predvídajte

  Ešte, než si zaobstaráte svoje nové trekové topánky , dobre sa zamyslite, aký terén preferujete a akým športovým aktivitám sa venujete. Len tak dokážete zvoliť obuv, ktorá bude na sto percent plniť svoj účel. Inak môžu vyzerať outdoor topánky do lesa a úplne inak zase vyložene horské. Dôležité je tiež vedieť, akú plánujete záťaž. Niekomu postačia voľné prechádzky, avšak iný je zase spokojný iba pri veľmi vysokom tempe.

  Do naozaj ťažkých podmienok a náročného terénu si zvoľte outdoor obuv vysokej pevnosti, ideálne potom s obľúbenou Gore-Tex membránou, ktorá zaistí lepšiu izoláciu.

  Vodeodolnosť

  S kvalitnými trekovými topánkami sa nemusíte obávať žiadnej kaluže alebo menšieho vodného toku, ba ani vytrvalých dažďov. Áno, vodeodolnosť musí byť, na druhú stranu by mal materiál tejto topánky stále umožniť nohe určitý komfort. To znamená, že by mal byť priedušný a prepúšťať von vnútornú vlhkosť.

  Typy outdoor obuvi:

  • Ľahšie vychádzkové – do nenáročných terénov, napríklad do rovinatých lesov
  • Klasika – typická outdoor obuv spĺňajúca všetky nároky na komfort, ochranu a odolnosť
  • Horská – do veľmi náročných terénov, na skalnaté povrchy
  • Horolezecká – do extrémnych horských terénov
  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★