Čas na vrátenie. Nevhodné darčeky môžete v pokoji vrátiť alebo vymeniť až do 15.1.2024.

Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Kompresné ponožky nielen pre nadšených športovcov

  Kompresné ponožky nielen pre nadšených športovcov

  Moderné trendy majú tú schopnosť, že sa neustále vyvíja a výrobcovia oblečenia a doplnkov tak stále prichádzajú s novinkami. Už ste počuli o kompresných ponožkách? Síce nie sú úplne horúcou novinkou, avšak je pravdou, že nie každý si hneď predstaví, o čo ide a ako také kompresné ponožky fungujú. Často ich nosia profesionálni aj amatérski športovci, ktorí na nich nedajú dopustiť. Prečo je to tak?

  Funkcia kompresných ponožiek

  Najprv by sme vás mali zoznámiť s tým, ako vlastne také kompresné ponožky vyzerajú a aká je ich funkcia. Áno, rozhodne hovoríme o ponožkách funkčných. Na rozdiel od bežných ponožiek sú kompresné ušité z trocha iných materiálov, a hlavne majú menšiu šírku. A ako už napovedá ich názov, majú vytvárať kompresiu, teda tlak na nohu. Pozor, nejde o nadmerný tlak, ktorý by znamenal skôr škrtenie, ale o mierny a súvislý tlak, ktorý naopak dokáže v nohe rozprúdiť krv.

  Vďaka urýchleniu krvného obehu sú tiež lepšie zásobované svaly nôh, zároveň potom dochádza k rýchlejšiemu a kvalitnejšiemu vyplavovaniu škodlivín z tela. Už viete, prečo majú kompresné ponožky v obľúbenosti športovci? Je to z toho dôvodu, že umožní svalom lepšie pracovať aj pri vysokých výkonoch.

  Ďalšou funkciou kompresných ponožiek je stiahnutie svalov, vďaka čomu sú miernené vibrácie a sval sa celkovo neskôr unaví. Toto pri behaní určite oceníte.

  Kompresné ponožky poslúžia aj ako ochrana pred drobnými poraneniami vo svaloch a podieľajú sa na rýchlejšej regenerácii, čo tiež súvisí s nižším rizikom vznikania kŕčov.

  Kedy a kde nosiť kompresné ponožky?

  Pred, po aj počas športovania sa oplatí nosiť tieto ponožky, vhodné samozrejme ako pre ženy, tak pre mužov a tiež pre malých športovcov. Rovnako dobre sa vám ale osvedčí v práci, kde podávate vyššie výkony. Pokiaľ vám nie je po športe či po práci umožnené fyzioterapeutické relaxovanie alebo masáže, potom vám pomôžu kompresné ponožky. Zabráni tomu, aby vám nohy stuhli, preto si ich nechajte na nohách aj napríklad keď po behaní sadáte do automobilu.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★