Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Keď kupujeme detský batoh

  Keď kupujeme detský batoh

  Taký detský batôžtek by mal pekne vyzerať a mať nejaké tie pekné motívy, to ale záleží aj na veku dieťaťa. Či už kupujete školský batoh alebo napríklad batoh určený na cestovanie, mali by ste sa riadiť určitými pravidlami a radami. Najprv teda vyberte vhodný dizajn, pokiaľ možno veselý a tiež farby, ktoré deti potešia. Aké sú ale ďalšie, možno ešte dôležitejšie kritériá, ktoré prispejú k pohodliu a komfortu dieťaťa?

  Bezpečnostné prvky

  Detský batoh by mal maximálne prispievať ku komfortu dievčaťa alebo chlapcov, ktorí ho nosia. Na tieto účely sa dnes používajú charakteristické reflexné prvky, vyznačujúce sa výraznými farbami a tým, že sú umiestnené na čo najlepšie viditeľnom mieste. Často sa jedná napríklad o pruhy.

  Správna veľkosť a váha

  Je dobré si uvedomiť, že dieťa rastie a jeho chrbát je vo vývine. A tomu by ste mali prispôsobiť aj veľkosť batohu as tým súvisiaci obsah. Na priestornosť batohu potom logicky nadväzuje záťaž, ktorú bude dieťatko na svojom chrbte nosiť. U menších detí jednoznačne platí, že by ste im nemali kupovať zbytočne veľké batohy a zároveň do nich nepchať nadmernú hmotnosť. Zbytočné veľký batoh sa potom môže správať negatívne pri chôdzi, kedy je treba príliš voľný, alebo skrátka ergonomicky nesedí.

  Popruhy a konštrukcia

  Nastaviteľné popruhy detského batohu by mali byť samozrejmosťou. Vďaka tomu si ich dieťa bude môcť prispôsobiť podľa svojich individuálnych požiadaviek. Vhodnými doplnkami sú tiež popruhy prsné a bedrové, ktoré batoh ešte lepšie stabilizujú, oceníte ich najmä pri pešej turistike. U menších voľnočasových, školských a mestských batôžkov nie sú nutnosťou.

  Všeobecne platí, že konštrukcia batohu pre deti by mala byť čo najviac ergonomická a prispôsobivá k telu, a keď si k tomu pridáte aj vhodné rozmiestnenie priehradiek a kapsičiek, máte veľmi praktickú batožinu.

  Materiály

  Materiály detských batohov a batôžkov by mali byť jednak vodeodolné, zároveň ale priedušné. Ďalej by mali byť rezistentné proti poškodeniu a roztrhnutiu. Väčšinou sa dnes vyrába z textilných umelých materiálov, avšak taká kvalitná koža sa nikdy nestratí.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★