Čas na vrátenie. Nevhodné darčeky môžete v pokoji vrátiť alebo vymeniť až do 21.1.2022.

Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Dokonca aj detské papuče môžu byť vianočným darčekom, ktorý poteší.

  Dokonca aj detské papuče môžu byť vianočným darčekom, ktorý poteší.

  Kupovať deťom na Vianoce iba hračky, to asi nie je úplne ideálna cesta. Samozrejme, že by pod stromčekom nemali chýbať, na druhú stranu by ste svoje ratolesti mali už od mala tak trochu učiť, že sa potrebujú nielen hrať, ale aj vyžadujú praktické vybavenie. Detské šľapky a papučky pri tom rozhodne nemusia byť iba funkčnou obuvou, ale môžu byť zábavné a hravé, deti si ich môžu veľmi obľúbiť nielen preto, že hrejú, ale aj preto, že sa ním skrátka páčia.

  Na čo sa zamerať pred kúpou?

  Rozhodli ste sa pre detské šľapky pod stromček? Majte na pamäti, čo by mali predovšetkým spĺňať a aké by mali byť ich základné vlastnosti. Správne prevedenie podrážky je základ. Kvalitná podrážka musí byť prispôsobivá a dostatočne ohybná, vyrobená tak, aby sa nešmýkala na hladkých povrchoch. Spevnená pätná časť bude znamenať lepšiu oporu pri chôdzi aj v pokojovej polohe, špica by zase mala byť zaoblená, aby sa prstíkom dostalo pohyblivosti a dostatku priestoru, inak povedané, aby detské papuče netlačili. Pri vnútornej stielke si overte, že je anatomicky tvarovaná a disponuje dobre priedušným materiálom, ktorý zaistí vzdušnosť a to, že sa nôžka nebude potiť.

  Veľkosť, hmotnosť a prispôsobivosť

  Veľký pozor dajte aj na výber vhodnej veľkosti. Najlepšie budú papuče o trochu väčšie, odporúča sa rezerva asi jeden centimeter. Aj hmotnosť, ktorá sa nemusí zdať taká dôležitá, má svoj význam. Ideálne by ste mali vyberať detské papučky z ľahších, ale pri tom dostatočne odolných materiálov.

  Vždy nechajte svoje deti, aby si detskú obuv na doma aj do školy a škôlky vyskúšali. Len tak spoznáte, že im dokonale padne a sedí, podľa zvoleného materiálu potom už dopredu počítajte s určitou rozpínavosťou a prispôsobenie sa tvaru detskej nohy. O tom, ako bude detská šľapka sedieť, môže rozhodovať aj prevedenie zapínania, ktoré by malo byť rozhodne pevné, ale zase nemôže tlačiť a tiež by malo byť jednoduché na použitie.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť