Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Detské zimné topánky vyberajte naozaj starostlivo

  Detské zimné topánky vyberajte naozaj starostlivo

  Základným predpokladom pre pohodlné nosenie detskej obuvi je všeobecne správna veľkosť. Tá je ešte dôležitejšia pri detských zimných topánkach, kde je potrebné nechať väčšiu rezervu na vrstvu ponožiek. Veľkosť a správne tvarovanie ale zďaleka nie sú jedinými aspektmi, ktoré je nutné zohľadniť, pokiaľ sa chystáte kúpiť deťom kvalitu na zimné obdobie.

  Detské nohy v suchu

  V zime je veľmi dôležité, aby detská nôžka neabsorbovala vlhkosť a aby nenamokla. Vlhká pokožka sa totiž oveľa rýchlejšie ochladzuje. Tu potom nepomôže ani kvalitná zatepľovacia vrstva a noha môže celkom ľahko nachladnúť. Jedna vec je teda nepremokavosť, tá ale musí byť kombinovaná zároveň s dostatočnou priedušnosťou, aby mohla noha dýchať a nezaparovala sa.

  Deti sú aj v zime veľmi aktívne a pri rôznych radovánkach sa im môže noha spotiť. A práve preto musia detské zimné topánky z vonkajšej strany chrániť proti prenikaniu vlhkosti a z vnútornej zase umožniť odvod vlhkosti a potu. Zvlášť obľúbené sú v posledných rokoch detské topánky s membránou, ktorá toto spĺňa veľmi uspokojivo. Lacnejší variant, kedy je použitý takzvaný záter, nie je taký efektívny.

  Detské nohy v teple

  Samozrejme, že zimné topánky pre deti musia vedieť ochrániť proti chladu, preto sa u nich používa špeciálna vrstva na zateplenie.

  Táto výstelka sa väčšinou vyrába z umelých materiálov, ako je napríklad fleece, ale môže sa jednať aj o poctivú kožušinku,

  ktorá má nepochybne svoje výhody a tiež vyzerá štýlovo. Dôležité je, aby bol kožúšok s dlhými chlpmi, tie totiž dokážu

  veľmi dobre izolovať proti chladu. Tiež sa používajú hladké výstelky, tie sa zase lepšie obúvajú a tiež dokážu splniť svoju

  funkciu.

  Na čo si dať ešte pozor?

  Než zaobstaráte nové detské zimné topánky, dajte pozor na to, aby chránili proti preniknutiu snehu z hornej strany. Toto býva väčšinou riešené šnurovaním alebo iným spôsobom sťahovania horného lemu. Prezrite si aj podrážku, tá by zase mala byť vyššia a protišmyková. Aj táto podstatná časť topánky musí dobre tepelne izolovať.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★