Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Deti si zaslúžia kvalitný batoh na mieru

  Deti si zaslúžia kvalitný batoh na mieru

  Nielen pekný design je rozhodujúci pri výbere detského batohu. Áno, je pravda, že deti si potrpia na obrázky svojich obľúbených rozprávkových postavičiek a veselé farby, druhou vecou je ale ergonómia a zdravé nosenie. A práve to, aby bol batoh dieťaťu na mieru, je vôbec najdôležitejšie.

  Veľkosť, váha a objem

  Možno premýšľate o možnosti zakúpiť dieťaťu väčší batoh, ktorý mu vydrží dlhšiu dobu. Takto ale neuvažujte, pretože zbytočne veľký a ťažký batôžtek môže nadmerne zaťažovať detský chrbát a vôbec sa menším deťom zle nosí. Všeobecne platí, že veľkosť by mala byť taká, aby batoh zbytočne nepresahoval chrbát, čo sa týka váhy, tá by mala zodpovedať maximálne 15 percentám hmotnosti dieťaťa. Ani zbytočne veľký objem nemusí byť práve výhrou, vždy kupujte detský plecniak tak, aby mal viac praktických priehradok, ale na druhú stranu, aby v ňom nebolo zbytočne prázdne miesto. Objem sa udáva v litroch, kedy od 5 do 8 litrov vyhovuje najmenším deťom, pre predškolákov je potom vhodnejší objem 10-18 litrov a školáci už bez problémov unesú aj detský batoh s objemom 20 litrov.

  Ergonómia a pohodlné nosenie

  Vybrať pre svoje dieťa zle padnúci batoh môže byť veľkou víziou a správna ergonómia by mala byť základným kritériom. To znamená kvalitné a netlačiace nastaviteľné popruhy a dobre tvarovaná chrbtová časť. Taký detský batoh by sa mal skrátka prispôsobiť proporciám dieťaťa. Odborníci vám určite odporučia batoh vybavený nielen ramennými popruhmi, ale aj popruhmi prsnými.

  Vhodné materiály

  Aby batoh pre dieťa spĺňal prísne kritériá, čo sa týka odolnosti proti vlhkosti a mokru, mal by byť vyrobený z vhodného vodeodolného materiálu. Koža je samozrejme tým drahším variantom, ale nemusíte sa obávať ani batohov z kvalitných textílií. Tie už dnes dokážu spĺňať veľmi prísne normy. Na záver nemôžeme zabudnúť na reflexné prvky, v podstate povinné vybavenie detského batohu. Vďaka reflexným doplnkom bude dieťa vo väčšom bezpečí najmä za zhoršenej viditeľnosti.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★