Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Čo by mali spĺňať funkčné ponožky na leto a do náročnejšieho terénu?

  Zamiľovali ste si turistiku za každého počasia? Práve v lete môžu byť prechádzky prírodou aj zdolávanie trochu náročnejšieho terénu najzaujímavejšie a najviac oku lahodiace. Je to však výzva a mali by ste byť dobre vybavení. Dôležité sú nielen špeciálne outdoor topánky, ale aj do nich vhodné ponožky. Na turistiku sa predsa len hodí uzavretá vyššia obuv, a tomu by mali zodpovedať aj ponožky. Čo by mali spĺňať?

  Mali by byť z vhodného materiálu

  Po prvé je veľmi dôležité, aby materiál, z ktorého je ponožka vyrobená, vedel ochladzovať a zároveň odparovať maximum vlhkosti, ktorá je pri zvýšenej námahe prirodzene produkovaná v podobe potu. A podobné je to aj v prípade, že tu a tam vkročíte do vody, alebo vám obuv namokne za daždivého počasia.

  Veľmi obľúbené je v poslednej dobe špeciálne vlákno Thermocool, ktoré toto spĺňa na jedničku, navyše je vysoko odolné a zamedzuje zápachu nôh.

  Mali by dobre držať na nohe

  Funkčné turistické ponožky by mali dobre držať na nohe, preto je vhodné rebrovanie. Nemusíte sa obávať, že v dôsledku zhrnutia vám vzniknú otlaky a noha sa vám bude dobre prekrvovať.

  Nemali by sa len tak predrieť

  V náročnom teréne dostávajú topánky, ale aj ponožky na frak a môžu sa ľahko predrieť. Ideálne sú ponožky z viackrát tkaného materiálu a so zosilnenou chodidlovou časťou.

  Mali by byť priedušné

  Vysoká priedušnosť funkčných ponožiek úzko súvisí s kvalitným odparovaním potu a vlhkosti. V tomto prípade odporúčame voliť prevedenie, kedy sú ponožky upletené tak, že vznikajú špecifické vetracie kanáliky.

  Za kvalitné outdoor ponožky si samozrejme trošku priplatíte, ale určite sa oplatí. A nielen, ak holdujete náročnej turistike, veľmi dobre sa vám osvedčí aj napríklad pri práci v sparných letných dňoch, kedy oceníte ich výnimočné vlastnosti doma aj v zamestnaní.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★