Čas na vrátenie. Nevhodné darčeky môžete v pokoji vrátiť alebo vymeniť až do 21.1.2022.

Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Časté otázky zákazníkov pred nákupom outdoor obuvi

  Časté otázky zákazníkov pred nákupom outdoor obuvi

  Pred zaobstaraním nových outdoor topánok ste sa aj vy možno informovali na internete alebo inde, podľa čoho vyberať, aký štýl a prevedenie budú vhodné pre daný terén, pre danú ročnú dobu, či akú veľkosť by ste mali voliť. Niektoré odpovede ale nenájdete tak ľahko, preto sa v tomto článku zameriame na dôležité, ale nie toľko frekventovanej otázky, ktoré môžete položiť napríklad priamo predajcovi.

  Ako je to s voskovaním?

  Medzi niektorými milovníkov outdoorových aktivít panuje trochu mylná domnienka, že voskovanie koženej trekové obuvi znižuje vzdušnosť a priedušnosť. Nie je tomu tak, vosk si ponechá pri správnom nanesení určitú pružnosť a tiež priedušnosť, navyše sa výrazne podieľa na udržanie kože v dobrej kondícii, postará sa o to, že nebude praskať, vysychať a zároveň jej dodá odolnosť proti vode a zvýši jej hladkosť.

  Prečo je vyššia cena?

  Je potrebné uvedomiť si, že outdoor obuv a pohorky sú dosť náročné na technológiu výroby. Dnes ešte stále platí, že práve tento typ topánok sa nevyrába masovo v Ázii, ale výhradne priamo u renomovaných výrobcov a dodávateľov s pomerne veľkým podielom manuálnej práce.

  Čo je Vibram?

  Vibram nie je názvom materiálu alebo snáď výrobnej technológie, jedná sa o výrobcu špecializujúceho sa na kvalitné podrážky do terénu. Medzi ich najpodstatnejšie vlastnosti sa radí:

  • Rôzne tvrdosti do rôznych terénov
  • Dlhá životnosť podrážky pri správnom používaní
  • Veľký výber druhov a typov podošvou

  Čo je Gore-Tex?

  Outdoor obuv, ktorá používa technologické vylepšenia Gore-Tex sa naozaj vyznačuje lepšími vlastnosťami. Vďaka použitiu špeciálnej textílie je dosiahnuté menšej hmotnosti, pri zachovaní vysokej odolnosti v náročnejších terénoch. Ďalej je to nepochybne výborná prispôsobivosť nohe jedinca a kvalitné odvod potu.

  Špeciálne textilné membrána Gore-Tex ale nie je nezničiteľná a po určitej dobe sa môže prodřít. Aj preto je dobré outdoor topánky tohto typu správne impregnovať a takisto dodržiavať odporúčané zásady skladovania a užívania od výrobcu. Potom vám môžu aj pri vysokej celoročné záťaži vydržať pokojne dlhšie ako 5 rokov.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť