Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Baťa, Prestige a Botas, klasickí česko-slovenskí výrobcovia obuvi.

  Baťa, Prestige a Botas, klasickí česko-slovenskí výrobcovia obuvi.

  Určite ich poznáte. Topánky českých, alebo lepšie povedané československých výrobcov, chronicky známe značky, čo sú stále in, aj keď nie pre každého. Niekto si skrátka myslí, že také „adidasky“ alebo „najky“ mu oveľa viac pristanú. Iní na túto klasiku zase nedajú dopustiť, a preto nebude od veci, trochu si pripomenúť troch najznámejších česko-slovenských výrobcov obuvi s tradíciou.

  Baťa

  Firma Baťa bola založená roku 1894, má teda už viac ako storočnú tradíciu a stále ponúka vysoko kvalitné dámske aj pánske topánky. Možno si ako prvé predstavíte „basketky“, považované za priekopnícky a stále signifikantný formát obutia tejto značky. Jedná sa o špecifické tenisky, ktoré sa pre veľa patriotov stali akousi nevyhnutnosťou na doplnenie ich športovo ladeného štýlu a vedzte, že ich nosil treba aj Kurt Cobain.

  Baťa, to je skrátka klasika, a aj v dnešnej dobe si od tohto výrobcu môžete zakúpiť vysoko kvalitné pánske a dámske obutie, ktoré nielen niečo vydrží, ale aj vám pristane v práci aj vo voľnom čase.

  Prestige

  Klasické tenisky Prestige sú vyrábané od roku 1984, majú teda aj svoju históriu. Základným krédom pre túto firmu je stále jednoduchosť, pritom ale odolnosť a ich charakteristické poňatie obuvi zostáva stálicou na českom i zahraničnom trhu. Možno ich považujete za topánky pre dôchodcov, ale na chuť im prichádza stále viac mladých ľudí, či už chcú tenisky voľnočasové alebo športové, alebo vhodné obutie do práce.

  Botas

  Vďaka dizajnérom Janovi Klossovi a Jakubu Koroušovi bol roku 2008 oživený koncept športovo ladenej tradičnej obuvi Botas, ktorej počiatky sa však datujú už do roku 1949. Išlo konkrétne o legendárny model Botas Classic z roku 1966, ktorý koniec koncov tak nejako charakterizuje české bota. Dnešné botasky sú vyrábané zo špičkovej usne, ale výrobca sa stále viac sústredí aj na kožu umelú a ďalšie eko materiály.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★