Čas na vrátenie. Nevhodné darčeky môžete v pokoji vrátiť alebo vymeniť až do 15.1.2024.

Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Ako sa líšia barefoot obuv od bežnej?

  Ako sa líšia barefoot obuv od bežnej?

  Už je to pár rokov, čo uzreli svetlo sveta barefoot topánky. Keď sa objavili na trhu s obuvou, mohli ste si zaobstarať iba pár modelov, navyše nie vždy boli dotiahnuté do dokonalosti. To dnes je situácia úplne iná. Výrobcovia, ktorí sa na barefoot špecializujú, dokázali vylepšiť technológie výroby a tiež zdokonaliť materiály, z ktorých sa toto zaujímavé obutie vyrába. Aj vďaka tomu si môžete vybrať z množstva štýlov práve taký, ktorý vám bude ideálne vyhovovať.

  Základnou charakteristikou barefoot topánok je to, že keď sa v nich prechádzate, cítite sa, akoby ste chodili naboso. Veľmi verne simulujú bosú chôdzu, čo je chôdza prirodzená.

  Barefoot obuv je vhodná nielen pre dospelých, ale aj pre deti a je naozaj dosť odlišná od bežného obutia. Poďme si trochu viac rozviesť, v čom je taká iná.

  Špeciálna podrážka

  Základom je v tomto prípade prevedenie podrážky. Je veľmi mäkká, takže dokáže skvele kopírovať tvar chodidla a zároveň zaistí spodnej časti nôh prírodnú masáž. Predná prstová časť je široká, takže prsty budú mať dostatok voľnosti na to, aby sa správne pohybovali a prekrvovali, pri tom zaistí kvalitnú oporu. Podrážka je síce dosť tenká a pružná, to ale neznamená, že by chodidlo nedokázala ochrániť.

  Zdravotné prínosy pre vaše nohy

  Barefoot topánky zabránia tomu, aby sa vám noha deformovala, naopak jej poskytujú veľa voľnosti. Prsty a chodidlo sa lepšie prekrvujú. Pokiaľ budete nosiť túto obuv, tak budete po chôdzi menej unavení, eliminujete výskyt nepríjemných pľuzgierov, plesní a zaparenín. Prispôsobivá podrážka má tú schopnosť, že budete cítiť rôzne nerovnosti, vďaka ktorým dôjde k prirodzenej stimulácii jednotlivých reflexných bodov.

  Obávate sa, že vás budú pichať a tlačiť ostrejšie nerovnosti? Nie je tomu tak. Áno, síce budete oveľa viac vnímať podklad, ale nemusíte sa obávať zranenia, podrážka je dostatočne odolná, aby nedošlo k preniknutiu ostrých predmetov.

  Noste ich kedykoľvek

  Barefoot topánky sú pochopiteľne vhodné skôr do teplejšieho počasia, avšak môžete ich nosiť doma, v práci, na záhrade aj v meste. Stačí si len zvyknúť, a potom už na ne nedáte dopustiť.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★