Čas na vrátenie. Nevhodné darčeky môžete v pokoji vrátiť alebo vymeniť až do 15.1.2024.

Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Ako na impregnáciu outdoor obuvi?

  Ako na impregnáciu outdoor obuvi?

  Než sa pustíte do impregnácie outdoor obuvi, je dobré vedieť niekoľko zásadných vecí. Tak predovšetkým, tieto topánky do terénu bývajú často veľmi znečistené, najprv sa teda dajte do čistenia, aby bolo nanesenie impregnačného prostriedku efektívne. Či už sú outdoor topánky vyrobené z kože alebo niektorého z moderných umelých materiálov, očista prebieha podobne.

  Na začiatok postačí vlhká handrička alebo jemnejšia hubka namočená do vody, tými je možné očistiť tie najhrubšie nečistoty. Pozor, nepoužívajte až príliš vody av prípade nutnosti môžete zapojiť aj mydlo alebo špeciálnu čistiacu penu. Potom je absolútnou nutnosťou outdoor obuv dokonale vysušiť, a to pri izbovej teplote a pozvoľna. Teraz je možné vykonávať impregnáciu.

  Prečo impregnovať

  Impregnácia outdoor obuvi má svoje dôvody, a predovšetkým by mala zabrániť prenikaniu vlhkosti, ktorá celkovo znižuje tepelnoizolačné vlastnosti. Rovnako je efektívnou ochranou proti znečisteniu vrchnej časti obuvi. Špina sa môže dostať pomerne ľahko až dovnútra, avšak vďaka impregnačnej vrstve je tomu zabránené. Impregnáciou tiež predĺžite životnosť svojich outdoor topánok.

  Čím impregnovať

  Impregnačný vosk: používa sa prírodný včelí vosk, ktorý sa veľmi dobre hodí na impregnáciu brúsenej i hladkej kože. V tomto prípade je ale potrebné počítať s tým, že vosky trochu zmenia výsledný odtieň outdoor obuvi, čo platí hlavne pri svetlejších farbách, ktoré viac či menej stmavnú. Zároveň zvyšujú lesk.

  Impregnačný sprej: výhodou impregnačných sprejov je univerzálnosť použitia. Ľahko sa aplikujú a môžete ich použiť na kožu aj textíliu, rovnako ako na topánky s membránou. Impregnačný sprej je vhodný aj na goretex, je výborný v tom, že neznižuje priedušnosť outdoor materiálov.

  Nano sprej: v posledných rokoch sa stále viac presadzujú impregnačné nano spreje, veľmi vhodné na úpravu povrchu outdoor obuvi. Dokážu zaistiť, že na povrchu topánky nezostáva voda ani špina. Nano impregnácia má však kratšiu životnosť, preto by ste ju mali nanášať častejšie, odporúčame raz týždenne.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★