Hľadať
Filters
Close

Vychádzková obuv

21. mája 2019

Radi nosíte pohodlné obutie pri svojich vychádzkach. Dámska vychádzková obuv môže mať rôzne podoby, a to aká z nich bude vyhovovať práve vám, je naozaj individuálne. Predstavme si najobľúbenejšie typy topánok vhodných na pohodovejšie chodenie v menej náročnom teréne.

Gumičkový obuv

Prvým z typov je takzvaná gumičkou obuv, ktorá je väčšinou vyrábaná z textílie v kombinácii s gumičkami. Tie sa splietajú takým spôsobom, že výsledný materiál je vysoko pružný a prispôsobivý. Dôležité je, aby bol aj vnútro topánky poddajný a pohodlný, preto voľte gumičkový topánky s pamäťovou výstelkou. Veľkým plusom gumičkový obuvi je možnosť nosiť ju aj v prípade, že máte na nohách výrastky, alebo vás trápia iné zdravotné ťažkosti.

Mokasíny v koži

Dámske mokasíny môžu byť z rôznych materiálov, ideálne je však koža. Jedná sa o veľmi štýlové topánky, v ktorých sa môžete prechádzať mestom, dajú sa kombinovať so spoločenským aj voľnočasovým outfitom.

Poltopánky

Poltopánky pre dámy sú charakteristické tým, že majú nižšie prevedenie, avšak nájdu sa aj také, čo disponujú zvýšeným členkom. Do tejto skupiny môžeme počítať aj ľahkú vychádzkovú obuv so zvýšeným podpätkom, avšak všeobecne platí, že až moc vysoký nie je práve ideálom zo zdravotného hľadiska.

Tenisky

Ktorá žena by sa zaobišla bez štýlových tenisiek, pri ktorých vo väčšine prípadov dominuje ľahký textilný materiál. Spoločne s teniskami môžete nosiť džínsy, plátené nohavice, legíny, ale aj kratšie nohavice či letné sukienky.

Lodičky

Do kategórie vychádzkovej obuvi si môžeme zaradiť aj lodičky, ktoré dnes neslúžia zďaleka len pre spoločenské udalosti. Na trhu sa môžete stretnúť s mnohými typmi lodičiek z kože i ďalších materiálov. Obúvaní lodičiek je ľahké, na druhej strane nie je vždy najlepšie nosiť je až príliš často, najmä tie s vyšším podpätkom. Ďalšie typy vychádzkovej obuvi:

• Balerínky
• Sandále
• Plážová obuv