Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Vyberáme vhodné topánky do fitka

  03 12 2019

  V tomto článku sa zameriame na pár rád a tipov, vďaka ktorým sa budete lepšie orientovať v problematike tréningovej a fitnes obuvi. Ak radi cvičíte, vedzte, že takéto topánky by mali byť predovšetkým vysoko odolné a dostatočne pevné, mali by mať zodpovedajúcu podrážkou a v neposlednom rade byť správne tvarované. O dôležitosti vhodnej veľkosti sa asi nemusíme viac rozpisovať.

  Vyskúšajte

  Takéto topánky do posilňovne a telocvične si najprv vyskúšajte, ako za ne zaplatíte peniaze. Ak vám nebudú sedieť, a to nielen čo sa základné veľkosti týka, vymeňte ich za iný model. V kamenných obchodoch je to samozrejme jednoduchšie, pretože sa môžete poradiť s predávajúcim. Neváhajte topánky otestovať tiež v pohybe, a to napríklad tak, že v nich budete poskakovať, či urobíte pár drepov.

  Tak tieto určite nie

  Na cvičení sa určite nehodí tenisky na voľný čas, tie sú určené skôr pre ľahší pohyb a prechádzky, navyše nedisponujú potrebnými výstuhami a spevnením. Voľba takejto nevhodnej obuvi môže mať za následok dokonca aj zdravotné problémy, zvlášť potom trpia kolená a členky. A čo bežecké topánky? Tie už sú trochu vhodnejšie, ale nie úplne ideálne, predsa len sú uspôsobené práve na behanie po ceste, prípadne v teréne, dôležitým rozdielom je aj odlišná pružnosť podrážky.

  Topánky na intenzívne cvičenie

  Ak sa venujete intenzívnemu tréningu, najlepšie pre vás budú topánky s vysokou oporou, zaručujúce stabilitu, pri tom ale dostatočnú pružnosť. Pata tejto obuvi na cvičenie môže byť ľahko zvýšená.

  Topánky na pohotovejší cvičenie

  Napríklad pre ľahšiu formu posilňovania či niektorá zdravotné cvičenie, sa hodí taká obuv, ktorá poskytne dostatočnú oporu, pri tom bude ľahká tak, že ju skoro nebudete cítiť na svojej nohe.

  Topánky pre vzpieračov

  Pre náročnejších posilňovanie a hlavne potom vzpieranie budete potrebovať takisto špecifickú obuv. Tu oceníte veľmi vysokú pevnosť aj zvýšenú pätovú časť, vďaka ktorej pre vás budú aj tie najnáročnejšie pohyby neobťažujúcich.

  jóga

  Na jogu môžete zvoliť topánky, ktoré sú ľahké a vzdušné. Toto spĺňajú napríklad takzvané WRAP.