Upozorňujeme všetkých zákazníkov na možné neskoré dodanie. Prosíme o trpezlivosť. Na doručenie vašich objednávok intenzívne pracujeme.

Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Vhodné topánočky pre najmenších detičky

  02 7 2020

  Tie najmenšie deti, ktoré robia svoje prvé krôčiky často chodí doma naboso, nie vždy je to ale ideálne, zvlášť, ak je to veľa často. Pre kvalitnú vývoj klenby detské nôžky je lepšie zaobstarať papučky a svoje špecifiká majú samozrejme aj prvé topánky na vonkajšie chodenie. Aká obuv pre deti teda bude ideálny zo zdravotného hľadiska, ale aj z pohľadu pohodlnosti a praktickosti?

  Určte veľkosť

  Každá správna mamička by mala vedieť, ako správne zmerať veľkosť detské nôžky. Najlepšie je obkresliť celé chodidlo na papier a následne zmerať dĺžku nákresu od špičky po kraj bod päty, skrátka maximálnu dĺžku. Meranie by malo prebiehať v stoji a nôžka musí byť čo najviac rozprestretá a pochopiteľne v pokoji.

  Papučky na doma

  U papučiek sa predpokladá, že ich budú deti nosiť doma. Veľkej obľube sa stále ťaží klasické textilné papuče s gumenou podrážkou, podporenú zvýšeným podpätkom a odporúčajú ich tiež odborníci. Jednou z najväčších výhod tohto typu detských topánočiek je dobrá prispôsobivosť materiálov, teda ako podrážky, tak hlavne hornej časti topánky. Dobre držia na nôžke a tá z nich len tak nevykĺzne, vďaka zvýšenej zadnej časti bude zabezpečené priaznivé tlmenie nárazov pri chôdzi, ale aj správne tvarovanie detské klenby.

  Kvalitné tenisky na leto

  Na nosenie vonku môžete svojim ratolestiam obuť tenisky, pokiaľ možno ale od overeného výrobcu, zameraného práve na detskú obuv. Základom úspechu budú také atribúty, ako je opäť mäkčená podrážka a k tomu textilné materiály, ktoré sú jednak dostatočne pevné, ale tiež zabezpečí potrebnú pružnosť. Neváhajte do detskej obuvi investovať, v budúcnosti nebude problém, aby ju zdedili ďalší potomkovia, deti príbuzných, alebo ich môžete rovno predať.

  Čo sandále?

  Detské sandálky sú tak trochu problematickú variantom detských topánok na leto, hlavne z toho dôvodu, že väčšinou nezpevňují nohu tak, ako by mali. Dajú sa ale zaobstarať, opäť za trochu viac peňazí, sandále pre deti, ktoré sú čiastočne uzatvorené a nôžku dobre drží, pri tom vetrajú a nešmýkajú.