Hľadať
Filters
Close

Uzavreté dámske topánky na jar i leto

23. apríla 2019

Uzavreté dámske topánky na teplejšie časť roka ocenia najmä dámy, ktoré chcú chrániť svoju nôžku, ale aj ženy, ktoré s určitým prekvapením zistili, že ich úprava nechtov nie je práve v túto chvíľu ideálne. Topánky s uzavretou špicou, to sú napríklad balerínky, mokasíny, lodičky či espadrilky.

balerínky

Balerínky sú dnes veľmi obľúbené a volí si je stále viac žien. Ak by sme si ich zrovnali potrebné sa sandále, môžeme povedať, že vyzerajú tak nejako sofistikovanejšie. Vlastne sa podobajú lodičkám, len bývajú pružnejšie, veľmi dobre sa hodí ako do zamestnania, tak do spoločnosti či na nákupy. Trendom tohtoročnej jari je guľatá špička balerínok, ale aj členkový úväz, ktorý pripomína obuv našich slovanských predkov.

mokasíny

Mokasíny sa podobajú balerínkam, hovoríme o klasike, ktorá k nám doputovala z Británie. Táto obuv sa pýši veľkou dávkou komfortu, rovnako ako svoju kombinovateľnosťou v podstate so všetkými outfity. Dalo by sa povedať, že mokasíny sú univerzálnymi jarnými a letnými topánkami pre dámy. Ak sa radíte k skutočným milovníkom módy a štýlu, vyberte kožené mokasíny, ktoré sú síce o niečo drahšie, ich elegancia a kvalita sú však nenahraditeľné.

lodičky

Medzi lodičkami dnes vynikajú chodiace lodičky, u ktorých nájdete veľa plusov, hlavne potom použiteľnosť v podstate pri každej príležitosti. Zďaleka nejde iba o spoločenskej obutie, cez to najviac vyniknú pri viacerých formálnych príležitostiach, napríklad na oslave, pri večeri s priateľom či obchodným partnerom, alebo na kultúrne podujatie.

Tenisky

Nemôžeme opomenúť ani letné klasiku, tenisky pre ženy. Ponúka veľa pohodlia, praktickosť a ľahkosť, a samozrejme aj nevyčerpateľné možnosti čo sa týka výberu štýlov. Medzi dámami sa dnes tešia obľube tenisky s aplikáciami, ktoré zvýraznia každý outfit.

Espadrilky

Espadrilky vznikli v Španielsku a za niekoľko storočí si našli miesto v nejednom dámskom botníku. Nosiť ich môžete ako k džínsom, tak aj k šortkám, sukienke a dlhším šatám.