Hľadať
Filters
Close

Typy moderných dáždnikov

9. augusta 2018

Dáždnik vždy bol a stále je funkčný ochranou proti dažďu, ktorá sa dá skvele zladiť s outfitom, a v súčasnosti to platí ešte evidentnejšie. Výrobcovia totiž ponúka zákazníkom z radov žien i mužov doslova nekonečné varianty či už teda hovoríme o konštrukcii, alebo o ich farebnom a štýlovom prevedení. Aké základné druhy dáždnikov si dnes môžete zaobstarať podľa ich konštrukčného riešenia?

Pevné- holový dáždnik

Prvý variant je v podstate klasikou, pevné dáždniky, označované ako rúčkou, sa síce nedajú skladať, ale zase vám dodajú ten správny štýl. Hodí sa aj pre seniorov, ktorí ich môžu v prípade nutnosti použiť pre opieranie. Holový dáždnik je zakončený rukoväťou, ktorá poslúži nielen na držanie v ruke, ale aj na zavesenie. Moderné holový dáždnik ponúka rovnako nevyčerpateľnúškálu designov, ako tie skladacie.

Skladacie dáždniky pre váš komfort

Skladacie dáždniky delíme na dve základné skupiny, a síce na tie, čo sa skladajú manuálne a na automatické. Každopádne, hlavná výhoda je tu jasná. Tento druh dáždnika je vysoko skladný a nie je problém uložiť ho do kabelky, alebo dokonca do vrecka. Po tom, čo ho použijete a vysušíte, postačí len pár pohybov k tomu, aby ste dáždnik zmenšili na veľmi prijateľnú veľkosť.

Luxusné dáždniky pre náročných

U luxusných dáždnikov sa stretnete s takými vlastnosťami, ako je vysoká odolnosť a pevnosť materiálu. Pre hlavnú konštrukciu sa tu využívajú pevné a zároveň pružné ocele, ktoré sú navyše ľahké. Samozrejmosťou je dostatok ergonómia a pohodlnýúchop. Medzi luxusnými dáždniky pre tých najnáročnejších nájdete modely skladacie aj rúčkou a takisto veľa dizajnových možností, ktoré idú ruka v ruke s trendmi.

Dáždniky pre partnerov

Partnerské dáždniky sú veľmi zaujímavou kategóriou, u ktorej je rozhodujúce, aby zabezpečila ochranu proti dažďu dvom osobám. Ich prínosom potom môže byť nielen vysoká funkčnosť a štýlovosť, ale aj akási schopnosť pripútať k sebe dve zamilované osoby.