Hľadať
Filters
Close

Topánky a nohavice by mali dokonale ladiť

29. januára 2019

Práve topánky spoločne s nohavicami tvoria štýlový tandem a jedná sa o súčasti outfitu, ktoré treba zladiť. Ako na to? Tu je pár tipov na rôzne druhy nohavíc a obuv, ktorá k nim bude vhodná.

Rovné nohavice a rôzne topánky

Veľkou výhodou nášho prvého typu nohavíc je možnosť kombinovať je v podstate so všetkými typmi obutie. Avšak aj tak by ste mali zvoliť tú správnu farbu, takú, ktorá sa bude hodiť k farbe nohavíc. Svoju dôležitosť má aj voľba správnej veľkosti topánky, mala by byť taká, aby neboli rovné nohavice zbytočne a nevkusne pokrčené. Ponúka sa napríklad sandále s podpätkom, lodičky, nižšie kozačky či tenisky.

Mrkváče

Pohodové mrkváče sú charakteristické tým, že v partiách stehien sú trochu rozšírenejšie a zužujú sa ako mrkva smerom k členkom. Aj v tomto prípade sa nemusíte obávať rôznych druhov topánok, od klasiky v podobe lodičiek, cez baleríny a nizučké čižmy až po tenisky. Nie práve ideálne je obstaranie obuvi s veľkými podpätkami, dámska noha by potom mohla pôsobiť dosť robustne.

Boot -Cut

Tento typ nohavíc sa vyznačuje tým, že tesne obopína stehná a boky, nohavice sa na rozdiel od Mrkváče smerom dole rozširujú. Ich výsledkom je často zakrytie obuvi, preto si vyberte napríklad topánky s podpätkom, ktoré nohy opticky predĺžia, ako sú lodičky, balerínky alebo mokasíny.

Wide leg

Toto sú naozaj veľa široké nohavice, ktoré sa rozširujú od pása nadol a v členkové oblasti môžu pôsobiť až ako dve sukne. Aké obutie sa hodí práve k nohaviciam Wide leg vhodné pre ženy so širšími stehnami? Určite to môžu byť lodičky a črievice na vyššom podpätku. Nízke topánky nie sú príliš vhodné, môžu ich nosiť snáď len veľa vysoké a štíhle dámy.

Skinny čiže slim

Nebojte, nezabudli sme na dnes toľko obľúbené nohavice typu skinny, alebo ak chcete slim. Tie majú za cieľ celkovo zúžiť postavu, urobiť nôžky štíhlejšími, na druhú stranu nie sú úplne vhodné pre tělnatější ženy. Ku slimkám môžete obuť balerínky, tenisky, lodičky, papuče, žabky, čižmy, snehule, ale tiež treba balerínky.