Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Správna veľkosť obuvi je u detí veľmi dôležitá

  07 6 2020

  Rodičia bohužiaľ robia chyby vo výbere správnej veľkosti obuvi pre ich potomkov. Väčšinou nakupujú skôr väčšie detské topánky, jednoducho pre to, aby trochu dlhšie vydržali, na druhú stranu si potom nestrážia, či už dieťatko z obuvi náhodou nevyrástlo. Zamerajme sa v tomto článku na to, akou metódou určiť tú správnu veľkosť topánočiek, ešte, než sa vydáte do obchodu, či už kamenného alebo internetového. Ušetríte si tak veľa času a starostí. Konkrétne si tu popíšeme, ako správne zmerať detskú nožičku a verte alebo nie, je to tak trochu veda, už preto, že tá môže počas dňa meniť svoju veľkosť, alebo skôr objem, v závislosti na rôznych pohybových aktivitách.

  Kedy merať?

  Všeobecne platí, že ráno a dopoludnia sú detské nôžky celkovo menej objemné a ako sa dieťa rôznymi spôsobmi pohybuje v priebehu dňa, do určitej miery sa zvyšuje ich objem. Preto je najlepšie pristúpiť k meraniu až popoludní alebo večer. Vždy merajte od palca, po tú najzadnejší časť päty. Predsa len nemusí byť ľahké udržať dieťatko v pokoji, preto vykonávajte meranie radšej v dvoch. Tu je osvedčená metóda, k ktorej realizácii budete potrebovať kartónovú škatuľu, papier, ceruzku, lepiacu pásku a meradlo, najlepšie potom pravítko:

  Postup merania

  S pomocou lepiacej pásky stabilizujte čistý papier na podložku, napríklad rovno na podlahu, ak je pevná a rovná. Na okrajovej časti papiera vytvorte rovnú čiaru a k nej Pristavte pripravenú kartónovú škatuľu, ktorú tiež prilepte, aby držala na mieste. Teraz postavte dieťa tak, aby sa dotýkalo celú nôžkou krabice, najmä potom pätou. Noha dieťaťa musí vytvárať tlak na podložku, teda papier, byť čo najviac rozprestretá a prstíky natiahnuté. Potom obkreslite linku presne v mieste, kde končí najdlhší prstík, vo väčšine prípadov je to palec. Tento postup potom opakujte aj s druhou nohou, to z toho dôvodu, že veľkosť jednotlivých končatín sa môže trošku líšiť. Zmerajte obe tieto vzniknuté vzdialenosti a k ​​tej dlhšej pridajte cca jeden centimeter. Získate tak ideálny vnútornej veľkosť topánky a môžete bez obáv nakupovať aj bez skúšania detskej obuvi.