Hľadať
Filters
Close

Skateboardová obuv nie je len na "skejtovania"

12. októbra 2018

Možno aj vy nosíte obuv Vans, Etnies, Globe, DC, či Emerica, teda topánky, ktoré boli predtým výsadou len obmedzené skupiny ľudí, skateboardistov. Áno, stále sú to športové topánky, s ktorými sa môžete preháňať na doske, ale stále viac im prichádza na chuť aj ľudia, ktorí by sa zrejme prizabil už pri stúpnutí na skateboard. Prečo to tak je? Odpovede nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Ako v papučiach

Skate obuv sa vyrába pre mužov aj pre ženy, a jedným z hlavných dôvodov, prečo si ju mnoho ľudí vyberie, je jej pohodlnosť. Akonáhle si ich obujete, budete sa cítiť ako vo spevnených domácich papučiach, teda ako v bavlnke. Pohoda vám zaistí zosilnená vnútorná výstelka, ktorá má za cieľ dokonale stabilizovať nohu a pri tom zabezpečiť vzdušnosť. Tieto topánky vás určite tlačiť nebudú.

Nezdolná podrážka

Ďalším superlatívom, ktorý nemožno opomenúť a ktorý je pre skateboardové topánky charakteristický, je vysoká odolnosť podrážky. Vyrába sa väčšinou zo špeciálnej surovej gumy, ktorá na jednu stranu dokonale priľne k podkladu, na stranu druhú je schopná odolať aj dlhodobému chodenie po drsných povrchoch. Veď musí zvládnuť aj nástrahy skateboardového gripu, čo je povrch dosky podobajúce sa šmirgľom.

Moderná designy i klasika

"Skejtové topánky" sa teda môžu pochváliť vysokou odolnosťou podrážky a vlastne kompletné konštrukcie. Navyše sa jedná o obuv, ktorú vyrába veľa značiek, tých z najznámejších sme si už vymenovali, a to vo finále znamená, že budete mať z čoho vyberať. V ponuke predajcov objavíte celú škálu dizajnov a modelov skate obuvi, niektoré môžu byť veľmi robustné, iné zase ľahké a vhodné pre dámy.

Na párty aj na nákupy

Skateboardové topánky budú úplne dokonalé, ak sa radi preháňate na doske, ich nezdolnosť potom bude znamenať, že pri bežnom chodení vám môžu vydržať aj niekoľko sezón, bez toho, aby boli výrazne obnosené. Okrem skejtovania sa potom výborne hodí:

• Na párty či diskotéku

• Na nákupy

• Na prechádzky

• Na stretnutie s priateľmi

• Do práce

• Do menej náročných terénov v prírode