Hľadať
Filters
Close

Príručnej batoh vám uľahčí život nielen v lietadle

13. novembra 2018

Príručná batožina sa teší veľkej obľube u žien i mužov a zvlášť potom u tých, ktorí radi alebo veľa cestujú. Najčastejšie sa využívajú v rôznych dopravných prostriedkoch, môžete si ich vziať do auta, do lietadla, vlaku či na loď. Základnou filozofiou takého príručného batohu je samozrejme dobrá skladnosť a jednoduchá prenosnosť. Podľa čoho poznať, že sa bude jednať o ideálny model práve pre vás?

Veľkosť a objem

Batohy môžu disponovať rôznymi veľkosťami, rovnako ako odlišnými objemy a obsahy. Ak ich chcete použiť len pre základné veci pri prechádzke, potom neváhajte siahnuť po minimalistickom batohu. Keď mu napríklad vyrážate na krátku dovolenku, vyplatí sa už väčší objem, ktorý umožní uloženie oblečenia.

Moderné chrbtové systémy

Cez to, že sa jedná o príručnú batožinu, môže byť malý batoh dosť zaťažený. A preto má zmysel voliť prevedení vyznačujúci sa moderným riešením chrbtového systému. V podstate ide väčšinou o to, aby vás batoh na chrbte netlačil a chrbtová časť mohla dýchať.

Materiál

Najlepším materiálom bude taký, ktorý zaručí odolnosť, najmä potom voči vode a chladu. Značná dôležitosť by mala byť prikladaná aj jeho odolnosti proti oderu a ďalším poškodením, je potrebné uvedomiť si, že môže byť ukladaný do dosť tesných batožinových priestorov.

Popruhy

Aj v prípadoch, že necestujete ďaleko, sa oplatí zvoliť príručný batoh, ktorý bude opatrený bočnými popruhmi, čo sa dajú rôzne regulovať. Umožní vám viac slobody pohybu a lepšiu stabilitu batohu, navyše budete menšie v hromadných dopravných prostriedkoch.

Zip

Kontrola zipsu je u príručného batohu žiaduce. Vyskúšajte, či sa dobre pohybuje a nekosí sa, ďalej potom skontrolujte kvalitu materiálu, predovšetkým to, či sa jedná o nerez.

Kapsičky a priehradky

U príručného batohu samozrejme nenájdete veľa rôznych priehradiek a kapsičiek, ich množstvo je tu z pochopiteľných dôvodov obmedzené. Aj tak sa ale nájdu modely, do ktorých si môžete roztriediť veľa vecí odlišného charakteru.

Otváranie

Ideálnym typom otváranie menšieho batohu na cesty je zips po čo najväčšej dĺžke, ten vám totiž umožní aj vytiahnutie predmetov, ktoré sa nachádza v spodnejších poschodiach.

Vzhľad

A nezabudnite ani vzhľad cestovného batohu, ak ste teda fanúšikom moderny. Podľa vašich priorít a tiež posledných trendov môžete zaobstarať pestrofarebné aj zamaskované batôžky s peknými motívmi a množstvom vychytávok uľahčujúcich život.