Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.skTelefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Podľa akých parametrov vyberať detskú zimnú obuv?

  01 10 2019

  Deti si dokážu užiť každé obdobie roka a platí to aj pre zimu plnú snehu. Ovšem len s tou správnou výbavou a oblečením si budú môcť užívať toto obdobie naplno, bez toho aby ste sa obávali ochorenie alebo nekomfort. Základ tvorí kvalitné zimné topánky, ktorých nadobudnutie však nemusí byť pre každého ľahké, mnohí rodičia tak trochu tápajú. Podľa akých hlavných parametrov také topánky vyberať?

  Zateplenie

  Základným predpokladom u detskej zimnej obuvi je zateplenie. To je zaistené buď syntetickou, alebo prírodné výstelkou, ktorá je vlastne obdobou akéhosi kožúšku. Môže sa jednať o vložku s dlhším chlpom, ale tiež podšívku hladkú, u ktorej sa zateplenie schováva v spodnej vrstve.

  Nepremokavosť

  Ďalšou dôležitou vlastnosťou je nepremokavosť. Detská nôžka by mala zostať za každých okolností v suchu, už z toho dôvodu, že vlhkosť spôsobí, že noha sa bude oveľa rýchlejšie ochladzovať, takže hrozí v lepšom prípade nepríjemné pocity milé deti, v tom horšom potom dokonca nepríjemné omrzliny. Nepremokavosť detskej zimnej obuvi je jednou vecou, ​​avšak je dôležité, aby bola kombinovaná s priedušnosťou. Noha by mala dobre dýchať a zároveň mať možnosť určitého pohybu.

  Veľkosť a tvarovanie

  Pri hľadaní ideálnej zimnej obuvi pre vaše potomkov, sa zamerajte aj na správnu veľkosť a tvarovanie. Každá topánka by mala byť prispôsobená tvarovanie detské nôžky, tá je totiž stále vo vývoji a pri nesprávnom tvarovanie obuvi by sa mohla postupne deformovať. Všeobecne u všetkých typov detského obutie platí, že by mala byť o pol čísla až číslo väčšie, v zime to platí dvojnásobne, pretože deti nosia hrubšie a teplejšie ponožky.
  Ďalšie praktické prvky

  Sťahovateľná vrchná časť obuvi - Špeciálny golier v hornej časti topánky, ktorý zabráni prenikaniu snehu
  Vyberateľná vložka - Veľkým plusom vyberateľné stielky je možnosť jej sušenie, ale aj výmeny v prípade značného opotrebovania
  Reflexné prvky - Oplatí sa najmä za zhoršenej viditeľnosti, kedy zaistí viac bezpečnosti pre dieťa