Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Rss

  Novinky a zaujímavosti

  Súčasné dáždniky sú ponúkané v mnohých podobách. Okrem základných typov, ako sú dáždniky s rúčkou, automatické či manuálne skladací, môžete zvoliť napríklad partnerské dáždniky alebo dáždniky v luxusnom prevedení.
  Pohoda ľahká noha aj nezabudnuteľný štýl, to sú hlavné atribúty patriaci k moderným barefoot topánkam. Tiež ste tejto trendy obuvi prepadli?
  Veľmi dobre sa hodí predovšetkým na jeseň a zimné obdobie, ale môžete ich nosiť pokojne celý rok. Členkové topánky pre ženy so šnurovaním vyzerajú parádne, disponujú veľkou odolnosťou a v chladnejšom počasí vás dokážu príjemne zahriať. K akému oblečenie sa však najlepšie hodí? A kedy vynikne ich elegancia v spojení s určitou vyzývavosťou?
  Páni si na zimu radi oblečú klasické modely obuvi, ako sú napríklad zateplené outdoor topánky, pánske kozačky, pohorky či teplé farmárky. Milovníci trendy zimnej pánskej obuvi však majú trochu iné priority. Tu sú tri veľmi obľúbené a trochu menej tradičné typy pánskeho obutie do chladnejšej časti roka.
  Nie vždy vyzerajú dámske snehule tak elegantne, ako by si ženy predstavovali. Predsa len, sú to robustnejšie topánky na zimu, ktoré majú splniť jeden hlavný účel, a síce zahriať. Našťastie už dávno neplatí, že si môžete zakúpiť iba jednoliate a fádne snehule, dnešné obchody ponúka naozaj zaujímavý výber.
  O tom, že na trhu dnes nájdete veľký výber rôznych dizajnov a farieb dámskych čižiem, sa nemusíme baviť. Jedna vec je ale vzhľad, druhá potom funkčnosť.
  Dáždniky rozhodne nie sú novinkou dvadsiateho storočia, ich pôvod môžeme hľadať už v starovekom Egypte, a skoro s istotou možno povedať, že akúsi obdobu dáždnika používali aj ľudia z hlbokého praveku.
  Tie najmenšie deti, ktoré robia svoje prvé krôčiky často chodí doma naboso, nie vždy je to ale ideálne, zvlášť, ak je to veľa často.
  Rodičia bohužiaľ robia chyby vo výbere správnej veľkosti obuvi pre ich potomkov. Väčšinou nakupujú skôr väčšie detské topánky, jednoducho pre to, aby trochu dlhšie vydržali, na druhú stranu si potom nestrážia, či už dieťatko z obuvi náhodou nevyrástlo.
  Ľudia sa často pýtajú, ako sa starať o koženú obuv, ale aj tá textilné, napríklad letné tenisky, či syntetická, vyžaduje svoju starostlivosť. Najprv si teda ujasnite, z akého materiálu sú topánky vyrobené a pokiaľ sa nejedná o materiály naozaj lacné, bude stáť za to, aby ste im venovali dostatok pozornosti.
  Niektoré druhy obuvi nemusí byť úplne ideálne z hľadiska zdravia detské nôžky a jej optimálneho vývoja, zvlášť potom hovoríme o topánočkách pochybných značiek a často aj podozrivo nízke ceny. Barefoot topánky môžu byť riešením, aj keď nie úplne každému ideálne sedí. Isté je, že medzi mamičkami a pochopiteľne aj deťmi, sa v poslednej dobe teší veľkej obľube. Prečo to tak je?
  Jesenné a zimné obdobie znamená pre rodičov o niečo viac starostí s obliekaním, ale aj s obúvaním svojich ratolestí. Poďme si povedať niečo o tých najobľúbenejších typoch zimných detských topánok. V článku sa budeme venovať outdoor obuvi, snehuliam aj čižmám, teda najviac osvedčeným variantom.
  O dámskych čižmách nad kolená možno povedať, že sú veľmi elegantné a vyzerajú sexi. Trendom mnohých dam sú už niekoľko rokov a zdá sa, že ich obľuba skôr stúpa. Niet divu, veď vyzerajú úžasne a zo ženy urobí skutočnú dámu. Inšpiráciu v tom, aké čižmy nad kolená nosiť, môžeme hľadať napríklad u celebrít, ako sú niektoré modelky a herečky. Dámske vysoké čižmy sa veľmi dobre hodia k džínsom či k minisukni, pri čom majú ten efekt, že predlžujú nohy a robí ich elegantnejšími a samozrejme vás tiež dokážu ochrániť proti chladu.
  Obľúbili ste si netradičné obuv, ktorá na seba upozorní už na prvý pohľad? Veľkým trendom súčasnej doby sa pomaly ale isto stávajú topánky s hranatou špicou, teda skôr zakončením, lebo o klasickú špičku nejde.