Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Hodí sa barefoot topánky tiež na zimné chodenie?

  23 feb 2021

  Pohoda ľahká noha aj nezabudnuteľný štýl, to sú hlavné atribúty patriaci k moderným barefoot topánkam. Tiež ste tejto trendy obuvi prepadli? Potom vás možno zaujíma odpoveď na otázku, či je možné nosiť ju aj v chladnejšom počasí, a najmä v zime. Odpoveď znie áno, ale takéto barefoot topánky by mali spĺňať určité kritériá.

  Správny model

  Na zimu si vyberte správny typ barefoot obuvi, teda taký, čo zaistí, že vám nebude chladno, cez to zostanete v pohodlí. Výrobcovia dnes ponúka modely so zateplením, v prevedení nad členky. Zvýšenie zadnej časti zaistí menšie unikaniu tepla. Najmä barefoot topánky pre ženy môžu byť doplnené o kožúšok.

  Teplá vložka do barefoot

  Zimné topánky barefoot môžu byť tiež opatrené zimné vložkou, ktorej hlavným účelom je izolácia od spodného chladu. Nejde ale o silné vložky, ktoré by snáď narušovali typické charakteristiky barefoot obuvi, ale o veľmi tenké vložky zaisťujúce dostatok pružnosti a ľahkosť, pri tom obmedzí tepelné straty.

  Zahreje aj samotná chôdza

  Už samotná chôdza v bosobotách zahreje, pokiaľ teda chodíte správne a dostatočne aktívne. Všeobecne platí, že prsty sa v nich lepšie prekrvujú, tým pádom sa aj rýchlejšie a ľahšie prehrejú. Podobné je to aj s pätou, chodidlami a členky. Aby to ale fungovalo na sto percent, musí byť barefoot topánky správnej veľkosti, teda nie príliš tesné.

  Kvalitné ponožky

  Barefoot obuv sa väčšinou nosí na boso, v zimnom období ju ale môžete doplniť o vhodné ponožky. Zaobstarajte také, ktoré sú naozaj kvalitné a majú čo najlepšie schopnosť termoregulácie. Aby sa k bosobotám hodili čo najlepšie, mali by byť vyrobené z prírodných materiálov, ako je napríklad bambus. Ponožky si ale obujte iba v najnutnejších prípadoch, ich dlhodobé nosenie činí nohu viac citlivou na chlad, a ako iste viete, trendom poslednej doby je celkové otužovanie tela.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť