Hľadať
Filters
Close

Dámske zimné topánky majú rôzne podoby

12. októbra 2018

Než sa pustíte do robení zimnej obuvi, zamyslite sa nad niektorými dôležitými vecami a predovšetkým nad tým, čo bude ideálny pre celkové zladenie vášho outfitu. Inak povedané, základom všetkého je dokonalý súlad zimného oblečenia s topánkami, či už sa jedná o snehule či pohorky. U zimnej obuvi pre dámy sa potom viac ako inokedy cenia okrem štýlového vzhľadu aj funkčnosť a pohodlnosť.

Čižmy zahrejú a pozdvihnú štýl

Čižmy patrí k vôbec najobľúbenejším dámskym zimnom topánkam a nie je sa čomu diviť. Jednak sú univerzálne, hodia sa teda k sukni aj nohaviciam a dá sa v nich chodiť v meste aj v po interiérových povrchoch. Dámske čižmy sa vyrába v rôznych výškach a s rôzne veľkými podpätkami či s podrážkou, výber už bude len na vás a na vašich prioritách. Krásne budú vyzerať čižmy s kožušinkou, alebo napríklad vysoké šnurovacie čižmy, čo sa dnes teší veľkej obľube.

válenky

Určitú obdobou snehúľ sú kapce, bývajú ale celkovo menej robustná a vyzerajú ako zvýšenej mokasíny. Vlastne sa podobajú obuvi indiánskych žien. Najlepšie ich využijete k ležérnemu oblečenie a vo chvíľach, kedy si chcete užívať pohodu. Často sa vyrába z takých hrejivých materiálov, ako je ovčia vlna. Stačí si len zvoliť vhodnú farbu a môžete ich spojiť so svojim zimným outfitom. Snáď jedinou nevýhodou kapcov je to, že nie sú vhodné do mokra.

snehule

Snehule sú určené hlavne na hory a na dobu, kedy snehová nádielka prekonáva naše očakávania. Spoľahlivo zahrejú, k tomu vyzerajú štýlovo, zvlášť potom s kožušinkou, sú vysoko odolné proti chladu i vlhkosti.

outdoor topánky

Ak milujete túry a náročnejšie terény, kúpte si outdoor topánky, ktoré sú takýmito modernejšími turistickými topánkami. Samozrejme by mali korešpondovať s vaším športovým oblečením, disponovať odolnou podrážkou a hrejivým vnútrom. Skvele sa osvedčí na kamenistých, bahnitých, ale aj zasnežených terénoch, aj keď do hlbokého snehu nie sú vždy tou najlepšou voľbou.