Hľadanie
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Dámske čižmy nad kolena - zimný prvok outfitu, ktorý vynikne

  21 1 2020

  O dámskych čižmách nad kolená možno povedať, že sú veľmi elegantné a vyzerajú sexi. Trendom mnohých dam sú už niekoľko rokov a zdá sa, že ich obľuba skôr stúpa. Niet divu, veď vyzerajú úžasne a zo ženy urobí skutočnú dámu. Inšpiráciu v tom, aké čižmy nad kolená nosiť, môžeme hľadať napríklad u celebrít, ako sú niektoré modelky a herečky. Dámske vysoké čižmy sa veľmi dobre hodia k džínsom či k minisukni, pri čom majú ten efekt, že predlžujú nohy a robí ich elegantnejšími a samozrejme vás tiež dokážu ochrániť proti chladu.

  Ideálne pre štíhle nôžky

  Over knee boots preslávila najmä značka Stuart Weitzman, čo je luxusné výrobcu, ktorému dávajú prednosť práve mnohé celebrity. Ale pozor, najlepšie vyniknú u žien, ktoré majú štíhle nohy, to ale neznamená, že by boli len pre obmedzenú skupinu. Môžu totiž plniť aj ten efekt, že trochu silnejšie lýtka urobí naoko hubenějšími.

  A čo výška?

  Dámske nadkolenné čižmy môžu nosiť ako menšie ženy, tak aj tie, ktorých výška je nadpriemerná. Ak ste menšie postavy, tak si zvoľte čižmy s podpätkami a získate tak efekt predĺženie nôh a celej vašej postavy. To vyššie ženy, ktoré by rady ukázali svoje dlhé nohy v plnej kráse, môžu siahnuť skôr po čižmách bez podpätkov.

  Výber farby

  Pri robení vysokých kozačiek budete zaiste hodnotiť rôzne faktory, medzi ktoré patrí aj štýlové prevedenie a v neposlednom rade farba. Čierna, to je klasika, ktorá nikdy nesklame a hodí sa v podstate ku každému zimnému outfitu, ponúka sa ale tiež iné pekné a univerzálne farby, ako je šedá, biela, či hnedá.

  Vyniknú

  Nestačí vám obyčajné fádne čižmy, ktorých si nikto nevšimne? Kúpte si dizajnové vysoké kozačky, u ktorých získate istotu, že budú naozaj originálne a len veľmi ťažko stretnete inú dámu v rovnakom. Vzhľad také zimnej obuvi môžu zlepšovať rôzne prvky, ako napríklad:

  • Vyšívanie a ornamenty
  • Nevšedné farebné prevedenie
  • Originálne materiály