Upozorňujeme všetkých zákazníkov na možné neskoré dodanie. Prosíme o trpezlivosť. Na doručenie vašich objednávok intenzívne pracujeme.

Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Dámske čižmy by mali slušať, ale hlavne zahriať

  04 9 2020

  O tom, že na trhu dnes nájdete veľký výber rôznych dizajnov a farieb dámskych čižiem, sa nemusíme baviť. Jedna vec je ale vzhľad, druhá potom funkčnosť. Kúpte si na nadchádzajúcu zimu také čižmy, čo budú štýlové, ale zároveň vás budú príjemne hriať aj vo veľmi nízkych teplotách. Čo je pri tom dôležité zohľadniť?

  Kožušinky, podšívky a vložky

  Základom hrejivosti dámskych čižiem je vždy kvalitné vnútorné kožúšok, prípadne podšívka, zaisťujúce dobrú izoláciu. Zároveň by sa malo jednať o vrstvu, ktorá bude dýchať, takže noha sa vám nebude zbytočne potiť pri vyšších jesenných a zimných teplotách. Pri naozajstných mrazoch môžete svoje čižmy doplniť o termálne vložku.

  Aj podrážka izoluje

  Noste dámske čižmy s izolujúce, teda vyššou podrážkou. Tá by mala byť vysoká aspoň jeden centimeter a vždy platí, že čím vyššie, tým lepšie. Ovšem nič sa nemá preháňať a často hrá veľmi výraznú úlohu materiál podrážky. Musí byť nielen kvalitne izolujúce, ale zároveň pružný, aby sa vám pohodlne chodilo.

  Materiál

  Aj u zimných čižiem pre ženy je dôležité dbať na voľbu kvalitného a vhodného materiálu. Skvelú ochranu proti zime zabezpečí klasika v podaní kože, vyznačujúci sa výbornou prispôsobivosťou teplote a zároveň odolnosťou proti praskaniu.

  Vhodná veľkosť

  Podobne, ako u iných zimných topánok, tiež u čižiem si zvoľte veľkosť o niečo väčšie, aby bola predovšetkým u prstov zachovaná pohyblivosť a mohli sa prekrvovať.

  Aké ponožky?

  Do svojich čižiem si obujte tiež kvalitné ponožky, zaistíte si tak ešte lepšiu izoláciu proti prechladnutiu. Odporúčané sú hlavne prírodné materiály ponožiek, ako je napríklad bavlna alebo bambus. Tieto materiály obmedzujú potenie a "dýchajú", a keď už sa vám nôžka spotí, vie pot veľmi dobre odvádzať. Umelé materiály v tomto smere dosť zaostávajú a nosenie ponožiek z nich vyrobených nemusí byť v zime práve príjemné.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť