Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  Barefoot pre deti - v čom spočívajú výhody tejto trendy obuvi

  31 3 2020

  Niektoré druhy obuvi nemusí byť úplne ideálne z hľadiska zdravia detské nôžky a jej optimálneho vývoja, zvlášť potom hovoríme o topánočkách pochybných značiek a často aj podozrivo nízke ceny. Barefoot topánky môžu byť riešením, aj keď nie úplne každému ideálne sedí. Isté je, že medzi mamičkami a pochopiteľne aj deťmi, sa v poslednej dobe teší veľkej obľube. Prečo to tak je?

  Vysvetlenie pojmu

  "Barefoot" je výraz, ktorý pochádza z angličtiny a dá sa vykladať u prvej časti "bare", ako "holý", alebo tiež "bosý". Keď pripojíme "foot", čo predstavuje nohu, je výsledný preklad slova jasný, teda bosá noha. Môže sa jednať o slovo trochu zavádzajúce, pretože nôžka milé deti samozrejme nie je úplne bosá, však súvisí s tým, že ten, kto ich nosí, sa cíti takmer, ako by bol naboso.

  Plusy barefoot obuvi

  Ale poďme k tomu hlavnému, čo sme sľubovali na začiatku článku. Nielen pocit bosého chodenie je plusom pri nosení barefoot topánok, je toho oveľa viac:

  Barefoot topánky pre deti sú veľmi prispôsobivé anatómiu nôžky, kedy disponujú širokou prednou časťou, vďaka čomu nebudú nedôstojne prstíky, naopak, majú veľa priestoru.

  • Sú príjemne ľahučké, takže pri chôdzi ako by na nohe ani neboli.

  • Materiál barefoot obuvi je priedušný, takže skvelo dýcha odvetráva, navyše disponuje výbornou poddajnosťou v pohybe.

  • Takzvaná "Zero Drop" podrážka je plochá, teda nemá opätok, takže poloha nohy je prirodzená.

  • U podrážky oceníte aj jej tenké prevedenie a ohybnosť, ktorá ale nie je zbytočne prehnaná.

  • Tiež vnútro podrážky, známy ako stielka, je viacmenej plochý, ideálne podopiera klenbu detské nôžky, netlačia, ale je pružný.

  Možno namietnete, že plochá stielka nie je správne, ale je potrebné uvedomiť si, že u barefoot obuvi je táto vnútorná strana podrážky pružná do všetkých smerov, čo vo výsledku naopak podporuje zdravie nôžky. V podstate núti k jej aktivite a noha je posilňovaná, čo už bolo tiež preukázané nejedným výskumom. A čo vy, ako rodičia? Už ste tieto moderné topánky u svojich detičiek tiež otestovali? Určite sa nie je čoho obávať, len si dajte pozor, aby ste nekupovali iba takzvané Barefoot, ale pokiaľ možno originály.