Hľadanie
E-mail obchod@cooltopanky.sk  Telefon +420 734 754 120
Vyberte si kategóriu
  Menu Zavrieť
  Späť na všetky

  3 trendy typy pánskej zimnej obuvi

  22 dec 2020

  Páni si na zimu radi oblečú klasické modely obuvi, ako sú napríklad zateplené outdoor topánky, pánske kozačky, pohorky či teplé farmárky. Milovníci trendy zimnej pánskej obuvi však majú trochu iné priority. Tu sú tri veľmi obľúbené a trochu menej tradičné typy pánskeho obutie do chladnejšej časti roka.

  1. Commando boots

  Commando boots, to je vlastne taká obdoba vojenských kanad, ktoré sa vyznačujú vysokou pevnosťou a odolnosťou. Radi ich nosia nielen motorkári, rockeri a punkeri, ale aj muži vyznávajúci určitú drsnú extravaganciu. Commando boots môžu vyzerať naozaj dosť odlišne, však, čo sa týka farby, víťazí stará dobrá klasická čierna. Pripravte sa ale na trochu tvrdšie podrážku, čo však preverenie výrobcovia rieši tým, že vnútorná výstelka topánky je o to pohodlnejšie a vysokú mäkkosť podrážky tak vie nahradiť, zvyšuje tlmivý efekt.

  2. Chelsea obuv

  Chelsea obuv, čiže Chelsea boots, sa tiež tešia stále väčšej obľube modemanů. Vo väčšine prípadov hovoríme o pánskej obuvi členkové, tak trochu kombináciu kovbojské a spoločenskej obuvi. Vyrába sa z kvalitných materiálov, ako je koža alebo semiš a vždy vám zaručí istú originalitu, pri čom sa dá kombinovať s vyhrnutými, roztrhanými i inými džínsami. A prečo práve toto pomenovanie? To bolo tomuto typu pánskych topánok pridelili na základe skupiny umelcov zo šesťdesiatych rokov, u ktorých ste sa s ňou mohli často stretnúť a ktorí sa tak trochu inšpirovali obuvou z viktoriánskeho obdobia.

  3. Duck boots

  Duck boots naozaj trochu pripomínajú kačacie zobák, a to konkrétne v spodnej časti. Jedná sa o veľmi dobrú zimnú obuv pre mužov, s ktorou budete mať istotu, že len tak nepremokne a poskytne výbornú teplotnú izoláciu. Spodná "kačacie časť" môže trochu evokovať čižmy, podrážka farmárky, pri tom je ale horná polovica vysoko prispôsobivá a pružná. Toto sú nepochybne topánky do nepohody, čo môžete nosiť ako na jeseň, tak v zime.

  Komentáre
  Zanechajte svoj komentár Zavrieť